Připraven na novou výzvu? Pojď k nám

Velko-koko-pysky. Aneb jak Kozel cizincům zamotal jazyk. A srdce.

Velkopopovický Kozel je naším nejstarším klientem a máme toho za sebou už hodně. Prožili jsme spolu dokonce i dobu, kdy se na Facebooku nedaly sponzorovat příspěvky, vévodily mu jednoduché appky a topili jsme se v moři organického reache a interakcí. Tyhle časy jsou už tatam, ale s Kozlem to táhneme dál. ?

Aby bylo úplně jasno, tak pro Kozla děláme marketing i globálně. Německo? Check. Finsko? Check. Polsko? Check. Bělorusko, Gruzie, Kazachstán? I tam jsme byli. A Korea? Taiwan? Filipíny? Ty teď pomáháme rozjíždět. Reálně se Kozel prodává ve více než 50 státech a cca ve čtvrtině z nich jsme aktivní.

No a jednou z posledních výzev, které jsme spolu s Kozlem čelili, nebyla o tom, jaký zvolit nejnovější formát, abychom naši cílovku zaujali. Potřebovali jsme ale lidem za hranicemi Česka dostat do hlavy to, že černý Kozel je lehce pitelné pivo.

Surprisingly light dark beer

U nás ví snad každý, že velkopopovické černé pivo se pije lehce a má jemně nasládlou chuť po karamelu. Tak to ale není v zahraničí, kde si pod černým/tmavým pivem představí Guiness nebo jiný stout, který má do lehkosti dost daleko a vypít jich víc za večer je úkol hodný hrdiny.

Dali jsme hlavy dohromady a přišli s dost jednoduchým, ale efektivním nápadem. Dáme cizincům Kozla prostě ochutnat. Nedali jsme jim to ale zadarmo. Nechali jsme je vyslovit „Velkopopovický Kozel Dark“. Až pak přišla ochutnávka toho našeho černýho pokladu.

Je to celkem jazykolam, když vaším prvním jazykem není ani čeština, ani slovenština. No piece of cake. Naštěstí Kozel byl pro každého dostatečně sladkou odměnou. Přesvědčte se sami:

Ty pokusy o vyslovení jsou autentický. Čestný skautský!

Zlomili jsme internety (alespoň naše vlastní)

Z videa jsme byli nadšení. Ale projevilo se to i na jeho výsledcích?

Projevilo.

První věc, která nás pozitivně překvapila je, kolik lidí si video pustilo i se zvukem. Do copy příspěvku jsme dali výzvu, ať si ho pro lepší zážitek zapnou. A 54 % z nich si zvuk skutečně zapnulo. Oproti běžným 25 % to je rozhodně změna k lepšímu.

To, že si to lidi pustili se zvukem je sice krásný, ale dokoukávali to vůbec? Vždyť to má minutu dvacet. A my to pustili na Facebooku, kde nám pořád a pořád tvrdí, že bychom měli nejlíp přestříhat a zkrátit všechno, co má nad 10 sekund…

Long story short, dokoukávali. A to tak, že ve 30 sekundách jsme měli dvojnásobnou view rate, než u jiných videí. A to se nám podařilo dostat produkt už do první sekundy. Naprosto přirozeně.

A aby toho nebylo málo, tak nám lidi dokonce engagovali. Běžně jsme u videí zvyklí, že engagement rate (reakce, komentáře a sdílení) je nižší, než u statického contentu. Ale s tímhle jazykolamem jsme se dokonce dostali nad naše benchmarky statiky. A to se počítá. ?

A co z toho plyne?

Insight, insight, insight. Tam, kde je silný, se stále jasně ukazuje, že na něm fakt záleží. Jen u globálních kampaní je vždy mnohem větší oříšek přijít na takový, který je aplikovatelný plošně.

Nicméně značka se i se svým sdělením může trefit do toho, co chce cílovka vidět. I přesto, že hlavním aktérem je produkt. Chce to jen najít způsob, jak na to.

Když máte silný nápad, lidi to ukoukají, i když se vám data snaží tvrdit něco jiného.

 

Tak vyzvěte svoje zahraniční kamarády, ať to taky vyzkouší. Vemte je na pivo (černého Kozla, duh) a nadhoďte jim tenhle jazykolam. Kdo to vysloví napoprvé správně, má u nás pivo.

Šikovní lidi patří do TRIADu

Momentálně nikoho nehledáme, ale kdo ví. Pokud si myslíš, že do TRIADu patříš, napiš nám a kdo ví, třeba se něco objeví.

BDGT cut

NOVINKA Z TRIADU:
Čitajte našu knihu Budget Cut o efektívnom marketingu!
Kúpiť